RSS
 

Prawo pracy – niezrozumiałe zwolnienie

29 mar

Jeżeli pozostałeś zwolniony w nieuczciwy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to bezprawne zwolnienie. Co to znaczy dla Ciebie? Nieuczciwe zwolnienie z pracy jest terminem prawnym stosowanym przez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z pogwałceniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieuczciwego zwolnienia jest sytuacja, gdy pracownik jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym krokiem jest pogrzebanie umowy o pracę, ażeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania pracowników.

Roszczenie o bezprawne zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie dostaniemy zależeć będzie od przekroczonych praw przez pracodawcę. Jeśli jest to pospolite niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on zmuszony do wykonania właściwej wpłaty. W konsekwencji żądane kwoty są stosunkowo niskie – chyba, iż okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii wpisów w sprawie problemów z zakresu prawa pracy. Aby poznać więcej wiadomości związanych z niesprawiedliwym zwolnieniem obserwuj następne wpisy z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najwspanialsze wskazówki tyczące się Twoich praw w miejscu pracy.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Adwokat

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.