RSS
 

Niezasadne zwolnienie? Co zrobić?

29 mar

Jeśli uważasz, że zostałeś niesprawiedliwie zwolniony przez pracodawcę, rozsądnie będzie spróbować odwołać się od tej decyzji. Jeśli odwołanie nie przyniesie rezultatów równie dobrze będzie złożyć pozew do sądu.

Przed złożeniem oficjalnej skargi przeciw pracodawcy o niesłuszne zwolnienie należy w pierwszej kolejności spróbować rozwiązać powody swojej dymisji. Rozwiązać kłopoty można za sprawą arbitrażu – przedstawiciel będzie dążył do pogodzenia stron. Istotne jest to, aby zachować kopie wszystkich pism wysłanych albo odebranych w czasie spotkań i rozmów.

Jeśli jednakże uda się osiągnąć z pracodawcą kompromis i nie zdecyduje się on na Twoje zwolnienie wtedy nie dopuszcza się już składania skargi w sądzie.

W przypadku nieprzepisowego zwolnienia jesteś uprawniony do wniesienia roszczenia jak najszybciej od otrzymania wypowiedzenia umowy o pracę. To do Ciebie należeć będzie obowiązek zademonstrowania argumentów stanowiących o niezasłużonym zwolnieniu. Jeżeli sąd zgodzi się, że zostałeś potraktowany niesprawiedliwie wówczas zostanie Ci przyznane odszkodowanie albo w niektórych przypadkach możliwość powrotu do poprzedniej pracy.

Odszkodowanie będzie prowadziło do wypłacenie zaległego wynagrodzenia za okres wypowiedzenia jaki stanowi umowa o pracę. Więcej informacji o prawie pracy znajdziesz na: prawnik Wrocław prawo.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Pomoc prawna

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.