RSS
 

Nietolerancja zważywszy na wiarę w miejscu pracy

29 mar

Dyskryminacja pozostaje jednym z największych kłopotów wśród pracowników w naszym kraju. Chociaż nietolerancja z uwagi na wiarę i inne czynniki została zdelegalizowana, to nadal zdarzaj się nadmiernie często. Jeśli masz do czynienia z nietolerancją ze względu na swoje przekonania religijne, wiek, rasę lub inne czynniki możesz mieć prawo do odszkodowania.

Wolność religijna jest jednym z podstawowych praw zagwarantowanych wszystkim obywatelom. Jesteśmy wolni by urzeczywistniać osobistą duchowość, na własną rękę lub we wspólnocie. Niestety nie każdy jest tolerancyjny. Razem z cechami osobistymi jak płeć i pochodzenie, religia jest jedną z kategorii chronionych przez prawo.

Nietolerancja może przytrafić się wszędzie i przybierać wielorakie postaci. Niektórzy ludzie nieprawidłowo uważają, że tyczy się tylko osób z mniejszości etnicznej – z nierównym traktowaniem może spotkać się każdy.

W miejscu pracy dyskryminacja przybiera postać wybiórczego zatrudniania i zwalniania. Jest to niezgodne z prawem aby zwolnic kogoś przez odmienne wyznanie. Nietolerancja może być bardziej subtelna, jak między innymi odmowa szkoleń.

Jeśli z powodu swoich przekonań religijnych masz do czynienia z nietolerancją w miejscu pracy, masz prawo stanąć w obronie swoich praw. Szukając pomocy u prawnika, jak prawnik Wrocław, można podać pracodawców do sądu o ich nielegalne praktyki. Jeśli wygrasz rozprawę będziesz miał możności na kompensatę.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Adwokat

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.