RSS
 

Nietolerancja rasowa w miejscu pracy

29 mar

Segregacja rasowa w miejscu pracy jest niestety powszechna. Istnieje w miejscach pracy na całym globie. Dzięki globalizacji i lepszych możliwości przemieszczania się ludzie podróżują po całym świecie i pracują w nowym miejscu zamieszkania. Ich kultura, tradycje, zainteresowania i przekonania różnią się od miejscowych a to kieruje do konfliktu interesów. Może to prowadzić do segregacji rasowej we wspólnocie.

Segregacja w miejscu pracy wpływa na morale i pewność siebie zatrudnionego. Może to prowadzić do obniżenia poziomu produktywności pracownika albo całej ekipy. To też nie sprzyjające środowisko pracy dla nowych pomysłów i projektów, które właśnie są omawiane i realizowane.

Z tych względów rządy na całym globie przedłożyły przepisy zakazujące nietolerancji w miejscu pracy. Zastrzeżono ochronę jednostki przed nierównym traktowaniem z uwagi na rasę i odcień skóry, w odniesieniu do nagród, szkoleń i odwołań. Ponadto regulacja stwierdza, że każda poszkodowana osoba może pozwać pracodawcę do sądu, a tam potrzebna jest pomoc adwokata jak prawnik prawo Wrocław.

Mimo jasnego prawa zgłaszanych jest coraz więcej przypadków dyskryminacji. Może to również wynika z pogłębiającej się znajomości praw pracowniczych pośród zatrudnionych.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Pomoc prawna

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.