RSS
 

Lista typów dyskryminacji w miejscu pracy

29 mar

Jestem pewien, iż nieraz natrafiłeś na przejaw dyskryminacji w miejscu pracy w trakcie swojej kariery zawodowej. Tu, w Polsce takie działania są niedozwolone i na pewno każdy kraj ma takie same reguły.

Oto zwięzła ewidencja rodzai nietolerancji w miejscu pracy:

Dyskryminacja rasowa

Dzieje się tak, gdy pracownicy bądź nawet dyrektorzy i menedżerowie traktują osoby innej rasy na sposób niesprawiedliwy. Oni ich nie doceniają a to oddziałuje na to jak są traktowani.

Dyskryminacja płciowa

Dzieje się tak, kiedy pracodawca m.in. okazuje więcej szacunku zatrudnionym płci męskiej. Takie nierówne traktowanie trwa już od wielu lat. Niektórzy ludzie myślą, iż faceci są lepsi we wszystkim co czynią. To nie jest prawda. Kobiety mogą wykonywać te same zadania podobnie jak mężczyźni, na tym samym poziomie.

Dyskryminacja biorąc pod uwagę narodowość i język

Dzieje się tak, kiedy zatrudniony jest w inny sposób traktowany poprzez swoje pochodzenie. Wyobraź sobie, że narodziłeś się w Czechach a na rozmowie kwalifikacyjnej słyszysz, iż nie mogą Cię zatrudnić poprzez Twój akcent.

Dyskryminacja ze względu na religię

Dzieje się tak, gdy zatrudniony jest niesprawiedliwie traktowany jedynie przez odmienną wiarę.

Nietolerancja mając na uwadze orientację seksualną

Z tym typem dyskryminacji mamy do czynienia, kiedy ktoś jest źle traktowany poprzez swoje upodobania seksualne. Pracodawca może nie zatrudnić kogoś albo nawet zwolnić tylko z tego powodu, iż ta osoba jest homoseksualistą.

To tylko kilka z całego szeregu rodzajów dyskryminacji w miejscu pracy. Każdy przejaw nierównego traktowania jest niezgodny z prawem, niezbędna jest pomoc prawnika – adwokat Wrocław to zawodowiec zajmujący się prawem pracy.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Napisane przez w kategorii Adwokat

 

Tags: ,

Komentowanie zostało wyłączone.